Téli bakancslista a Follyban – 5+1 téli program

2024. 11. 27. 17:38:15
Téli bakancslista a Follyban – 5+1 téli program

Kerti programok, hangulatos gasztroestek, meghitt ünnepek, fényjáték – a téli hónapokban is érdemes ellátogatni a Balaton édenkertjébe. Nálunk most is minden zöld, az öthektáros kert kirándulásra csábít a legszürkébb, hűvösebb napokon is.  A frissítő sétát követően érdemes betérni éttermünkbe, ahol forró italok és kitűnő sütemények vagy akár egy pohár bor mellett is elbeszélgethetünk, átmelegedhetünk.

1. Sétáljunk egyet az örökzöld fenyők között, ejtsük útba a kilátót, ahonnan mesés kilátás tárul a szemünk elé és a séta végén keressük fel a családtörténeti és tobozkiállítást az étterem pincéjében. Az egész kert bejárása cca. egy – másfél órát vesz igénybe.

2. Csatlakozzunk valamelyik este a látványos fényfestés állomásain végig kalauzoló programon, amelynek során 8 helyszínen kelnek új életre a növények, a kert ikonikus fái és elevenednek meg a kültéri műalkotások, térelemek.  

3. December 31-én Szilveszteri borsétára várnak bennünket, ahol a kert szépségeit jobbnál jobb borok és egy különlegesen finom pet-nat tétel társaságában ismerhetjük meg, sőt, beavatnak minket nemcsak a téli kert rejtélyeibe, hanem a díjnyertes borok készítésének kulisszatitkaiba is – mindezt pedig belengi az óv búcsúztatásának és az új év várakozásának semmihez sem fogható hangulata.

4. December végén és január első felében jókedvű borvacsorákon vehetünk részt. A téli borvacsorák felejthetetlen élményt nyújtanak a sötétbe burkolódzó kert közepén fekvő családias étteremben, ahol ünnepi fényekkel, finom, gazdag téli ízekkel és a hozzájuk illő kitűnő borokkal várnak minket december 28-án, 29-én, január 4-én és 11-én.

5. A Gasztrohegy második hétvégéjén, december 7-8-án az ünnepekre hangolódás jegyében igazi otthonos ízekkel készül a Folly: a kóstolómenüben vegán töltöttkáposztát kóstolhatunk hajdinaropogóssal. A menühöz 23-as Kéknyelűt kortyolhatunk.

6. Január 2-5. között ismét Nyílt Napok várják a látogatókat a Balaton édenkertjében. Ezeken a napokon ingyen jöhetnek be a kertbe azok a környékbeli vendégek, akik lakhelyének irányítószáma 8250-8319 közé esik. Családi programok, fényfestés, borvacsora és kedvezmények várják a téli szünet utolsó napjaiban az arborétumot felkereső vendégeket.